گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > برگزاری مراسم روز جهانی قدس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز جهانی قدس

مراسم روز جهانی قدس با حضور اعضای سفارت، نهادهای وابسته، خانواده های آنها و تعدادی از ایرانی های مقیم در مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) در عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان طی سخنانی با اشاره به پیشینه تاریخی اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و اهمیت روز جهانی قدس و تفاوت روز جهانی قدس سال جاری با سال‌های گذشته، اظهار داشتند آمریکا و حامیان آن درصدد هستند تا در راستای انجام معامله ای موسوم به معامله قرن، حقوق ملت مظلوم فلسطین را بطور کامل پایمال نمایند و حتی می خواهند حق بازگشت آوارگان فسطینی را نیز نادیده بگیرند.

سفیر محترم کشورمان افزودند درحالیکه دشمنان جهان اسلام در تلاش برای حذف آرمان فلسطین و قدس شریف هستند، عربستان سعودی با هدف دشمنی با ایران چند اجلاس  همزمان در مکه برگزار می کند و با طرح اتهامات غلط علیه جمهوی اسلامی ایران، آدرس اشتباه می دهد. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار و عزت مسلمین است و اگر حضور ایران در سوریه با درخواست دولت این کشور برای مقابله با داعش و تروریست ها نبود، الان شرایط منطقه متفاوت بود.

جناب آقای دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشتند جمهوری اسلامی ایران همواره منادی وحدت در جهان اسلام بوده و تاریخ انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این کشور علیرغم حمایت برخی از کشورهای عربی منطقه از تهاجم صدام علیه جمهوری اسلامی ایران، هیچگاه درصدد انتقام از کشورهای مذکور برنیامده و وحدت و اتحاد در دنیای اسلام و مخالفت با جنایات صهیونیست ها و اشغال فلسطین را محور سیاست های خود قرار داده است.  


١٧:٠١ - 1398/03/10    /    شماره : ٥٧٤٠٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران