گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > برگزاری نشست علمی- تجربی بمناسبت جشن روز دریای خزر در منطقه توریستی آوازه ترکمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی- تجربی بمناسبت جشن روز دریای خزر در منطقه توریستی آوازه ترکمنستان

بمناسبت جشن و مراسم روز دریای خزر و سالروز لازم الاجرا شدن کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر (کنوانسیون تهران)، نشست علمی- تجربی «دستاوردها در حوزه حفاظت از دریای خزر» در روز یکشنبه مورخ 21 مرداد ماه 1397 در منطقه توریستی آوازه واقع در ساحل دریای خزر در ترکمنستان برگزار گردید. در این نشست که به دعوت کمیته دولتی حفاظت از محیط زیست و منابع ارضی ترکمنستان و در هماهنگی با وزارت امور خارجه و موسسه دولتی دریای خزر تحت نظر ریاست جمهوری ترکمنستان برگزار شد، نمایندگان سفارتخانه های کشورهای ساحلی دریای خزر در عشق آباد، برخی از سازمان های بین المللی و دستگاه های ذیربط ترکمنستان حضور داشتند.

در جریان نشست فوق، آقای مودبی رایزن دوم حقوقی بین المللی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان طی سخنانی با تشکر و قدردانی از دولت ترکمنستان و نهادهای مربوطه در برگزاری نشست مزبور، به اهداف کنوانسیون تهران در راستای پیشگیری و کاهش آلودگی، حفظ محیط زیست، استفاده از منابع دریایی بصورت پایدار و منطقی و همچنین همکاری میان کشورهای ساحلی دریای خزر در راستای نیل به اهداف فوق اشاره نمود. وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دریای خزر را دریای صلح، دوستی و ثبات می داند، بر همکاری نزدیک تر کشورهای ساحلی بمنظور بهره برداری از مزیت ها و رویارویی با چالش های موجود در راستای منافع بلند مدت کشورهای ساحلی تاکید نمود.

در حاشیه نشست مزبور، همچنین نمایشگاه صنایع دستی ترکمنستان برپا گردید. برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از دیگر برنامه های مراسم روز دریای خزر در منطقه توریستی آوازه ترکمنستان بوده است.  


١٤:٣٠ - 1397/05/22    /    شماره : ٥٣٠٢٠١    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران