گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > شرکت وزیر محترم راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در نهمین نشست وزرای حمل و نقل اکو و ملاقات با رئیس جمهور محترم ترکمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت وزیر محترم راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در نهمین نشست وزرای حمل و نقل اکو و ملاقات با رئیس جمهور محترم ترکمنستان

جناب آقای آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران به همراه هیئتی بمنظور شرکت در نهمین نشست وزرای حمل و نقل کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (ECO) که در منطقه گردشگری ملی آوازه ترکمنستان در ساحل دریای خزر برگزار شد و همچنین شرکت در مراسم افتتاح بندر جدید ترکمن باشی، از تاریخ 12 لغایت 13 اردیبهشت ماه 1397 به ترکمنستان سفر نمود.  

در این نشست چشم انداز بهینه سازی شبکه حمل و نقل در امتداد راهروهای حمل و نقل شمال- جنوب و شرق- غرب با استفاده از حمل و نقل جاده ای، راه آهن و حمل و نقل دریایی که پیوند دهنده مناطق وسیعی از اقیانوس آرام به دریای خزر و دریای سیاه از شمال اروپا تا اقیانوس هند است، بحث و گفتگو شد.

در حاشیه این نشست، جناب آقای آخوندی با جناب آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهور محترم ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد. در این ملاقات طرفین در مورد تقویت همکاری در زمینه حمل و نقل بحث و گفتگو کردند. همچنین احداث راه آهن قزاقستان- ترکمنستان- ایران به عنوان نمونه ای از همکاری بین دو کشور عنوان شد. دو طرف راه اندازی بندر جدید بین المللی در ترکمن باشی را ترویج روابط تجاری و اقتصادی هم در میان کشورهای ساحلی دریای خزر و هم در منطقه اوراسیا عنوان نمودند. بخصوص اینکه بهره برداری از بندر  جدید کمک خواهد کرد که ارتباطات آبراهه ای با بنادر ایرانی انزلی و نکا و افزایش حمل و نقل بین المللی چندوجهی از طریق بندر عباس در خلیج فارس، افزایش یابد. در این راستا، طرفین به نقش مهم جلسه آینده مقامات حمل و نقل کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اشاره کردند و بخصوص اجرای پروژه های زیربنایی با هدف همگرائی اقتصادی بین کشورهای منطقه را مورد تاکید قرار دادند.


١٥:٠٢ - 1397/02/18    /    شماره : ٥١٣٥٥٦    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران