گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سفر جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

سفر جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان

 

جناب آقای دکتر روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در راس  یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی در روزهای 8-7 فروردین ماه 1397 به ترکمنستان سفر نمودند و مورد استقبال گرم جناب آقای قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور محترم و دیگر مقامات ترکمنستان قرار گرفتند. روسای جمهور دو کشور طی ملاقات در فضایی دوستانه و برادرانه، وضعیت کنونی و چشم‌انداز توسعه مناسبات فیمابین دو کشور را بررسی و درخصوص موضوعات مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی موردعلاقه، بحث و تبادل نظرنمودند.

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در روز دوم سفر به ترکمنستان، از شهر باستانی مرو و اماکن تاریخی و مذهبی این شهر بازدید و در پایان از آنجا رهسپار جمهوری آذربایجان شدند.

در جریان دیدار رئیس جمهور محترم کشورمان از عشق آباد 13 سند همکاری در حوزه های مختلف تجاری، بازرگانی، کشاورزی، فرهنگی، دانشگاهی و...، به امضای طرفین رسید. در این سفر همچنین بیانیه مشترک روسای جمهور محترم دو کشور نیز صادر گردید. 

در حاشیه سفر ریاست محترم جمهوری در هتل ایلدیز عشق آباد، همایش تجاری و بازرگانی دو کشور با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت کشورمان و مقامات ترکمنی برگزار گردید. در این همایش بیش از صد نفر از تجار و بازرگان کشورمان حضور داشتند.

 


١٢:٠٨ - 1397/01/09    /    شماره : ٥٠٦٧٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران