گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > نمایشگاه بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی ترکمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی ترکمنستان

اولین نمایشگاه عمومی بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی و تجاری ترکمنستان با محوریت کشورهای حوزه «جاده ابریشم» در تاریخ 30/3/1396 با حضور گسترده شرکت‌های ایرانی در «عشق‌آباد» آغاز به کار کرد. در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی و تجاری ترکمنستان کلیه مقامات عالی رتبه دولت ترکمنستان از جمله تمامی معاونین رئیس جمهور، رئیس مجلس، وزرا، مسئولین سازمان و نهادهای دولتی و فعالان بخش خصوصی و نیز سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم «عشق‌آباد» حضور داشتند. در این نمایشگاه بیش از 100 شرکت محلی و خارجی از 20 کشور دنیا که قسمت عمده آن را شرکت‌های ایرانی تشکیل می‌دهند، محصولات، توانمندی و آخرین دست‌آوردهای خود را به نمایشگاه گذاشتند.

«قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در پیام خود به این نمایشگاه که در مراسم افتتاحیه توسط «اورازمراد قربان‌نظراف» معاون رئیس جمهور در امور بازرگانی و تجارت خارجی قرائت شد، گفت: برگزاری این نمایشگاه نقش مهمی در پیشبرد و گسترش هر چه بیشتر شراکت و تعاملات فیمابین ترکمنستان و کشورهای خارجی در عرصه‌های اقتصادی و تجاری ایفاء خواهد نمود.

رئیس جمهور ترکمنستان با تاکید بر موقعیت مناسبت جغرافیایی، ظرفیت‌های فراوان اقتصادی، صنعتی و انرژی این کشور، گفت: ترکمنستان از بهترین موقعیت برای جذب سرمایه گذاران خارجی و نیز همکاری‌های اقتصادی و تجاری با کلیه کشورهای جهان برخوردار است و در این زمینه بستر لازم حقوقی، قانونی، اجتماعی، زیربنایی و ترانزیتی فراهم شده‌است.

«سید محمد احمدی» سفیر ایران در عشق‌آباد نیز به همراه وابسته بازرگانی این کشور از غرفه‌های ایرانی نمایشگاه مذکور بازدید کرد.

«حسن مرتجی» مدیر عامل شرکت نمایشگاهی «پارس پگاه تجارت» به عنوان سرپرست شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه گفت: بنا به دعوت اتاق صنایع و بازرگانی ترکمنستان حدود 20 شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی همکاری‌های تجاری و اقتصادی در عشق‌آباد حضور دارند. وی با اشاره به استقبال از غرفه‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه مذکور، تصریح کرد: کالاهای صنعتی، تجهیزاتی ،ماشین آلات، لوازم خانگی، صنعتی، لوازم پزشکی، کالا و دستگاه صنایع طیور، دامداری، لوله و پروفیل، سیلو و سوله سازی، تجهیزات پیش ساخته صنعتی، ساندوچی پانل، صنایع دستی، فرش، مصالح ساختمانی، سنگ گرانیت، کاشی و سرامیک، لوله پلاستیکی از کالاهایی هستند که به نمایش گذاشته شده و مورد استقبال گرم بازدیدکنندگان، متقاضیان و فعالان بخش خصوصی ترکمنستان قرار گرفته است.

در اولین نمایشگاه بین‌المللی همکاری‌ها‌ی اقتصادی و تجاری ترکمنستان در عشق‌آباد که به مدت 2 روز دائر می باشد، حدود 20 شرکت ایرانی حضور دارند.

 

 


١١:٤٤ - 1396/03/31    /    شماره : ٤٦١٣١٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران