گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان سفر نمود


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان سفر نمود

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راس هیات سیاسی و اقتصادی مورخ 27/1/1396 وارد عشق‌آباد شد. وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود در فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد مورد استقبال «وفا حاجی‌اف» معاون وزیر امور خارجه، رئیس تشریفات وزارت خارجه، مقامات اقتصادی و اتحادیه بازرگانان و صاحبان صنایع این کشور قرار گرفت.

هدف این سفر دیدار و گفتگو با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ترکمنستان و شرکت و سخنرانی در همایش مشترک اقتصادی تجار دو کشور و مراسم بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دو کشور بود.

وزیر خارجه ایران در این سفر با «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور، «رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان دیدار و در مراسم افتتاحیه همایش تجاری مشترک تجار و فعالان بخش خصوصی و دولتی ایران و ترکمنستان شرکت و ضمن بازدید از نمایشگاه عکس به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط در دانشگاه روابط بین‌المللی وابسته وزارت امور خارجه ترکمنستان سخنرانی نمود.

وزیر خارجه کشورمان در پایان سفر، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد حضور یافتند و با کارکنان سفارت گفتگو و از تلاش های آنان تقدیر بعمل آوردند. همچنین وزیر خارجه کشورمان در مراسمی که بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل سفارت برگزار گردید نیز شرکت نمودند. 


١٤:٥٨ - 1396/01/31    /    شماره : ٤٥٠٦٩٦    /    تعداد نمایش : ٧٠٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران