گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > نشست هم اندیشی با تجار و صنعتگران ایرانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد برگزار گردید


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم اندیشی با تجار و صنعتگران ایرانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد برگزار گردید

همزمان با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان «ایران پروژه 2017» از تاریخ 10 لغایت 12 اسفند ماه 1395 در عشق آباد ترکمنستان، نشستی تحت عنوان «هم اندیشی با تجار و صنعتگران عرصه صادرات کشور» با حضور جناب آقای رضا رحمانی قائم مقام محترم وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در امور تولید، جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان و تجار و صنعتگران ایرانی حضار در نمایشگاه مزبور در تاریخ 10 اسفند ماه 1395 در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد برگزار گردید.

در این نشست ابتدا سفیر محترم کشورمان با تشکر از حمایت های مقامات دولت ترکمنستان و بویژه جناب آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهور محترم این کشور برای برگزاری نمایشگاه فوق، اظهار داشتند ما طولانی ترین و در عین حال امن ترین مرزها را با ترکمنستان داریم و این کشور همسایه خوبی برای ما و همینطور یک بازار خوب برای تولیدات ایرانی می باشد. ایشان طی سخنان خود با اشاره به پیشینه روابط و همچنین مشترکات فرهنگی ایران و ترکمنستان، بر لزوم گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ترکمنستان از طریق اجرای پروِژه های مختلف عمرانی، صدور خدمات فنی مهندسی و ...، تاکید نمودند.

در نشست فوق، قائم مقام محترم وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت کشورمان نیز طی سخنانی با اشاره به سیاست های حمایتی در جمهوری اسلامی ایران از تولید و سبقت گرفتن صادرات ایران از واردات، اظهار داشتند ما راهی جزء این نداریم که از تولید و صادرات حمایت نماییم. جناب آقای رحمانی مسیر حرکت کشور در امور اقتصادی را واگذاری امور به بخش خصوصی و مردم براساس اصل 44 قانون اساسی ایران عنوان نمودند.

در ادامه نشست، برخی از تجار و فعالان عرصه تولید و صادرات کشور سوالات و همینطور برخی مشکلات موجود در زمینه فعالیت های صادراتی را مطرح نمودند. 


١٥:٣٩ - 1395/12/11    /    شماره : ٤٤٢٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران