گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > مراسم میلاد حضرت امام رضا (ع) در مرو ترکمنستان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم میلاد حضرت امام رضا (ع) در مرو ترکمنستان برگزار شد

مراسم باشکوه میلاد حضرت امام رضا (ع) در اقامتگاه آن حضرت در «مرو» قدیم در ترکمنستان با حضور ‌سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، اقشار مختلف، شخصیت‌های برجسته و سرشناس علمی، فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی، هیات اعزامی از ایران و بیش از 1500 نفر از علاقمندان و عاشقان اهل بیت (ع) در تاریخ 12 مرداد ماه 1396 برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان طی سخنانی با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و سنتی ملت ایران و ترکمنستان، اظهار داشت حضرت امام رضا (ع) نه تنها متعلق به ملت‌های منطقه بلکه متعلق به کل اسلام و اهل علم و دانش است. حضرت امام رضا (ع) بیش از دو سال از زندگی پربرکت خود را  در مرو قدیم سپری کردند. سفیر محترم کشورمان افزود روابط و مناسبات دو کشور در حال گسترش است و در این زمینه از مساعدت‌های شخص رئیس جمهور ترکمنستان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

جناب آقای دکتر احمدی اظهار داشت همانطور که مقام معظم رهبری در ملاقات خود با رئیس جمهور ترکمنستان ملت دو کشور را خویشاوند توصیف کردند، اجرای برنامه‌های مذکور و سایر برنامه‌های فرهنگی و هنری مشترک گواه بر این گفته‌ها می‌باشد.

در این مراسم امام جمعه ابهر در استان زنجان نیز که در ترکیب هیات اعزامی از ایران حضور داشت، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع)، به بررسی ابعاد اخلاقی، انسان دوستی و علمی ایشان در دنیای اسلامی پرداخت.

قرائت آیاتی از قرآن کریم، دکلمه شعری در وصف حضرت امام رضا (ع) توسط قاری و فارسی آموزان محلی، ارائه مقالات علمی، قرائت زیارت امام رضا (ع) و نیز صرف ناهار از دیگر برنامه‌های مراسم باشکوه میلاد امام رضا (ع) در اقامتگاه آن حضرت در مرو قدیم بود.

 

 


١٥:٠١ - 1396/05/13    /    شماره : ٤٦٨٩٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران