گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سخنرانی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در نشست کارگروه توسعه صادرات خراسان رضوی در مشهد


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در نشست کارگروه توسعه صادرات خراسان رضوی در مشهد

جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در روز چهارشنبه مورخ 20/2/1396 در نشست کارگروه توسعه صادرات استان خراسان رضوی در مشهد، اظهار داشت به دلیل مراوده بالای تجاری بین استان خراسان رضوی و ترکمنستان، از این پس نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی در این کشور با محوریت و مسئولیت استان خراسان رضوی برگزار می شود. سفیر محترم کشورمان ‌با تاکید بر حضور قوی و سالم تجار در نمایشگاه اختصاصی کالاهای ایرانی، اظهار داشت خراسان رضوی در این نمایشگاه نباید تنها به معرفی کالاها و ظرفیت های خود اکتفا کند بلکه این استان نماینده کل ایران برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های اقتصادی آنها به مردم ترکمن خواهد بود.

سفیر محترم کشورمان یکی از راه های به دست آوردن بازار کشور ترکمنستان را برپایی نمایشگاه های اختصاصی کالای ایرانی برشمرد و گفت استان خراسان رضوی از منابع و ظرفیت های بالای اقتصادی برخوردار است و می تواند موتور حرکت صادرات کشور به سمت کشورهای آسیای میانه و فراتر از آن باشد. هر ترکمنی که بخواهد وارد ایران شود، خراسان رضوی دروازه ورود وی به کشور خواهد بود. ترکمن ها علاقه بسیاری برای توسعه روابط با مردم خراسان رضوی دارند و از ظرفیت های گردشگری سلامت و ظرفیت های اقتصادی این استان بهره می گیرند.

سفیر محترم کشورمان اظهار داشت سفارت ایران در کشور ترکمنستان برای توسعه صادرات آمادگی کامل دارد و در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده، یکی از مهمترین راه های ایجاد اشتغال راه یافتن به بازارهای کشورهای دیگر است.

 

 


٠٩:٤٠ - 1396/02/21    /    شماره : ٤٥٤٢٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران