گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > برگزاری جشن باشکوه ولادت امام رضا (ع) در مرو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن باشکوه ولادت امام رضا (ع) در مرو

جشن با شکوه ولادت امام رضا (ع) روز یکشنبه مورخ 23 تیرماه 1398 با حضور جناب آقای دکتر حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، هیات اعزامی از ایران و صدها تن از ارادتمندان ترکمنی امام هشتم در محل خانه تاریخی امام رضا (ع) در مرو برگزار شد.

در مراسم فوق جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان طی سخنانی ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع)، حضور باشکوه مردمی در این جشن را برآمده از احساس پاک مردم ترکمن نسبت به امام هشتم دانست و افزود آنچه ما امروز شاهد آن هستیم غلیان احترام و احساسات پاک مردم ترکمنستان نسبت به الگوی مهربانی یعنی حضرت امام رضا (ع) است و اینجانب از دولت ترکمنستان برای فراهم آوردن زمینه برگزاری این جشن تشکر می کنم.

جناب آقای دکتر حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم ضمن ابلاغ سلام و پیام مقام معظم رهبری برای مردم ترکمنستان و مرو، اظهار داشت امام رضا (ع)، مردم ایران و ترکمنستان را در کنار یکدیگر قرار داده است و امروز در سراسر ایران و بخصوص مشهد مردم ایران ولادت امام رضا (ع) را جشن گرفته اند همانگونه که شما نیز این مناسبت فرخنده را جشن گرفته اید. ایشان به روابط مستحکم دو کشور اشاره کرده و گفتند رهبران دو کشور احترام زیادی برای یکدیگر و دو کشور قائل هستند و با اطمینان به مردم ترکمنستان و مرو می گویم که امن ترین مرز ایران با کشورهای همسایه، مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان است.

جناب آقای دکتر حداد عادل اظهار داشتند در کنار وجود مزار صحابه پیامبر گرامی اسلام (ص) که در مرو مدفون هستند، قدمگاه امام رضا (ع) نیز در این مکان قرار دارد و موضوع مهم جابجایی خلافت عباسی در آن زمان از بغداد به مرو است که نشان دهنده اهمیت مرو در طول تاریخ می باشد. امام رضا (ع) سه سال از عمر شریف خود را در میان پدران شما گذراندند و این خاطره تاریخی بین مردم مشهد و مرو ایجاد شده است و من امیدوارم که این ارتباط تاریخی اکنون موجب ارتباط بیشتر دو شهر مرو و مشهد مقدس شود. این مراسم با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط خدام امام هشتم و تبرک جستن مردم به پرچم متبرک امام رضا (ع) پایان یافت.


١٤:٥٧ - 1398/04/25    /    شماره : ٥٧٩٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٣٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران