گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سفر سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان به استان خراسان شمالی


  چاپ        ارسال به دوست

سفر سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان به استان خراسان شمالی

جناب آقای دکتر احمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان به منظور آشنایی با توانمندی‌های صنعتی، کشاورزی، تجاری و فرهنگی استان خراسان شمالی از تاریخ 1 لغایت 2 اسفند ماه 1397 به استان مذکور سفر و با جناب آقای دکتر شجاعی استاندار محترم و معاونین استانداری و مدیران کل این استان دیدار نمود.

دکتر احمدی طی سفر دو روزه خود در کار ویژه های تجاری- زیربنایی- اقتصادی و فرهنگی این استان شرکت   و سخنرانی نمود. دکتر احمدی با اشاره به توانمندی های ایران در تامین نیازهای ترکمنستان گفت که صادرات ایران به ترکمنستان به رقمی حدود 400 میلیون دلار خواهد رسید و اینکه ترکمنستان جزء شرکای اصلی صادراتی ایران در منطقه کشورهای مشترک المنافع و قفقاز می باشد. ایشان همچنین در روز اول سفر خود از منطقه ویژه اقتصادی بجنورد، کارخانه های پتروشیمی خراسان و سیمان بجنورد بازدید به عمل آوردند.

دکتر احمدی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و قومی استان خراسان شمالی و ترکمنستان ابراز امیدواری نمودند که با تلاش‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان و استاندار محترم خراسان شمالی شاهد ارتقاء جایگاه این استان در مناسبات با ترکمنستان باشیم.

با توجه به درخواست ها و پیگیری های مستمر مسئولین استانی درخصوص ایجاد گمرک مرزی در منطقه پرسه سو با ترکمنستان، سفیر محترم کشورمان در ترکمنستان در روز دوم بازدیدی از این منطقه داشته و ضمن اشاره به بر حق بودن مطالبه مردم این استان در داشتن گذرگاه مرزی با ترکمنستان، بر پیگیری های لازم ازطریق مجاری دیپلماتیک تاکید نمودند.

دکتر احمدی ضمن حضور در برنامه تلویزیونی شب های اترک، به اولویت اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه همه جانبه روابط با کشور های همسایه بویژه ترکمنستان و اجرای دیپلماسی اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.

 

در این سفر آقای خرمالی، رایزن بازرگانی سفارت نیز به سوالات تجار و فعالین اقتصادی استان پاسخ دادند.


١٦:٥٧ - 1397/12/14    /    شماره : ٥٦٠٥٣٤    /    تعداد نمایش : ١٧٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران